Szczeciński Szybki Tramwaj - strona główna
Odwołanie do serwisu zewnetrzenego Miasta Szczecinstrona główna
Szczeciński Szybki Tramwaj na finiszu

Zgodnie z umową generalny wykonawca zgłosił zakończenie zasadniczych robót na budowie I etapu Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Trwają przygotowania do odbiorów budowlanych.

Zakończenie robót zasadniczych nie oznacza, że z placu budowy znikają ekipy budowlane. Generalny wykonawca przeprowadza pierwsze testy oraz usuwa usterki.

Wkrótce rozpoczną się oficjalne odbiory, które potrwają przynajmniej kilka tygodni. Stopniowo przywracana będzie także stała organizacja ruchu, o czym szczegółowo będziemy informować w osobnych komunikatach.

Umowę na stworzenie pierwszej linii tramwajowej, która połączy lewo i prawobrzeże miasta podpisano dokładnie 2 lata temu. Przez ten czas konsorcjum firm Strabag i Szybki Tramwaj wybudowało m.in. 8 km torów tramwajowych, nowe przystanki, estakady, kładki oraz drogi i inne niezbędne elementy. Koszt inwestycji wynosi prawie 189 mln złotych, z czego ponad 86 mln pochodzi z unijnego dofinansowania.

SST – znikną utrudnienia na ulicach

W związku z zakończeniem zasadniczych robót budowlanych na Szczecińskim Szybkim Tramwaju i trwającymi odbiorami jutro tj. 24.04.br. (piątek) w godzinach przedpołudniowych zostanie przywrócona stała organizacja ruchu.

Tym samym zniknie większość utrudnień, które związane były z prowadzoną inwestycją. M.in. otwarty zostanie dla wszystkich kierujących nowy wiadukt na ul. Batalionów Chłopskich i Gryfińskiej. Przywrócenie stałej organizacji ruchu dotyczy także ul. Hangarowej, Eskadrowej oraz Leszczynowej.